פיטר פן | סיפור לפני השינה לילדים בחינם – סיפור קטן 2024

פיטר פן - אתר סיפור קטן

פיטר פן הוא סיפור אגדה של הסופר הסקוטי ג'יימס מתיו ברי, וגרסתו הראשונה פורסמה בשנת 1902. סיפור אגדה זה עובד לספרים, מחזות וסרטים, ביניהם הסרט פיטר פן של דיסני משנת 1953 המבוסס על הספר "פיטר וונדי", וכן, יצאו שתי גרסאות לייב אקשן של סיפור פיטר פן בשם "פיטר פן" בשנת 2003 ו-"פיטר פן וונדי" בשנת 2023.

העורב והשועל | סיפור לילדים לפני השינה בחינם – סיפור קטן 2024

העורב והשועל - אתר סיפור קטן

סיפור העורב והשועל הוא אחד הסיפורים המוכרים מבין משליו הרבים של איזופוס היווני, שחי בשנת 600 לפני הספירה. הסיפור עובד לגרסאות דומות על ידי המשורר ז'אן לה פונטן והמשורר הרוסי איוואן קרילוב. סיפור העורב והשועל אהוב בעיקר בגלל מוסר ההשכל שלו המלמד שיש להיזהר מדברי חנופה, כדי לא להיות מנוצלים וליפול בפח.

הדייג ודג הזהב | סיפור לילדים לפני השינה בחינם – סיפור קטן 2024

הדייג ודג הזהב - אתר סיפור קטן

סיפור הדייג ודג הזהב הוא אחד מסיפורי האגדה המוכרים מבין אגדותיו של אלכסנדר פושקין, שכתב אותה בשנת 1833. הסיפור עובד מאגדה גרמנית של האחים גרים בשם 'הדייג ואשתו'. סיפור הדייג ודג הזהב אהוב בעיקר בגלל מוסר ההשכל שלו המלמד שחמדנות יכולה להוביל אותנו למקומות לא טובים.

עכבר העיר ועכבר הכפר | סיפור לילדים לפני השינה בחינם – סיפור קטן 2024

עכבר העיר ועכבר הכפר - אתר סיפור קטן

סיפור עכבר העיר ועכבר הכפר הוא אחד הסיפורים המוכרים מבין משליו הרבים של איזופוס היווני, שחי בשנת 600 לפני הספירה. הסיפור עובד אף לסדרת אנימציה לטלוויזיה בהפקה קנדית-צרפתית. סיפור עכבר העיר ועכבר הכפר אהוב בעיקר בגלל מוסר ההשכל שלו המלמד שהדשא של השכן לא תמיד ירוק יותר.

החתול במגפיים | סיפור לילדים לפני השינה בחינם – סיפור קטן 2024

החתול במגפיים - אתר סיפור קטן

החתול במגפיים הוא אחד מסיפורי הילדים שלוקטו בידי האחים גרים בתחילת המאה ה-19, ונכתב לראשונה על ידי שארל פרו בשנת 1695. סיפור אגדה זה עובד לספרים, מחזות וסרטים, ביניהם מופיעה דמותו של החתול בסדרת הסרטים המצליחה "שרק" של אולפני דרימוורקס משנת 2004, ובעקבות הצלחת הסרט אף יצאה סדרה בשם "הרפתקאות החתול במגפיים".

ג'ון הפילון | סיפור בהמשכים – פרקים קצרים עם מוסר השכל – סיפור קטן 2024

ג'ון הפילון - אתר סיפור קטן

בסיפור על ג'ון הפילון, תלמדו את הערך של אהבה, טוב-לב ונחישות. למדו על החשיבות של עבודה משותפת, וגלו איך היא יכולה לעזור לנו להשיג את המטרות שלנו, להתגבר על מכשולים ולבנות חיים מאושרים ומספקים. הצטרפו לג'ון במסע שלו, וראו כיצד מעשים קטנים יכולים לעשות שינוי גדול בעולם.

מלכת השלג | סיפור לילדים לפני השינה בחינם – סיפור קטן 2024

סיפור מלכת השלג - אתר סיפור קטן

מלכת השלג הוא סיפור אגדה של הנס כריסטיאן הנדרסן ופורסם בשנת 1844. סיפור אגדה זה עובד לספרים, מחזות וסרטים, ביניהם הסרט לשבור את הקרח – פרוזן (Frozen), של דיסני משנת 2013 המבוסס בצורה רופפת על אגדה זו. הסרט זכה בשני פרסי אוסקר והיה לאחד מסרטי האנימציה הרווחיים בכל הזמנים.